Bu kahve başka…

Bol köpüklü sade Nescafe

Bulgaristan göçmenlerinin kahve tiryakiliğinden haberi olmayanımız yoktur mutlaka. Bildiğimiz Nescafe’ yi suyu kaynatıp üzerine şeker, süt tozu ilave edip öylece içmezler. Kahve ve şekeri bir kabın içerisinde ya da kahve fincanında çok az miktarda su ilave ederek sabırla, bıkmadan ve usanmadan karıştırırlar. Tadı ve kokusu bambaşka, harika bir kahve ortaya çıkar…

Bu tarifimizde Bulgaristan göçmenlerinin vazgeçilmezi olan farklı, kolay ve pratik olarak 5 dakikada hazırlayabileceğiniz bol bol köpüklü Nescafe yaptımını anlattık, umarız beğenirsiniz, şimdiden afiyet olsun…

İhtiyacımız olanlar sadece:


  • Nescafe
  • Şeker
  • Su

Tarifimizin birebir hazırlanış videosunu izleyin:

Bol Köpüklü Sade Nescafe Tarifi

Kaç Kişişik: 5 Pişirme Zamanı: 5 Dakika Hazırlık Süresi: 5 Dakika

Malzemeler:

  1. Kişi başı 2 çay kaşığı Nescafe
  2. Kişi başı 3 çay kaşığı şeker (Tercihe göre arttırıp azaltabilirsiniz)
  3. Çok az miktarda su (1 tatlı kaşığı)

Yapılışı:

İlk önce çırpmaya uygun geniş ağızlı bir kavanozun içine kahvemiz kaç kişilik olacaksa ona göre kahve ve şeker ilave ediyoruz, daha sonra karışımın üzerine 1 tatlı kaşığı su ilave edip mikser ile çırpmaya başlıyoruz.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta suyun doğru miktarda ilave edilmesi yani ne az ne çok olmalı. Su az olursa karışım kuru kalır ve çırpma sırasında istediğimiz kıvamı elde edemeyiz, su gereğinden fazla katılırsa bu sefer de karışım cıvık olur ve yine istediğimiz krema kıvamını tutturamayız.

Doğru miktardaki karışımımızı ayarladıktan sonra karışım açık kahverengi renk ve krema kıvamını alana kadar tahmini 5 dakika kadar mikser ile çırpıyoruz.

En son ortaya çıkan karışımı kahve bardaklarına eşit bir şekilde dağıtıyoruz ve üzerine sıcak su ilave edip çay kaşığı ile hafif karıştırıyoruz.

Dilerseniz karışımı fazladan hazırlayıp buzdolabında saklayabilir, istediğiniz zaman üzerine sıcak su ilave edip servis yapabilirsiniz.

Nefis köpüklü kahvemiz hazır… Afiyet Olsun 🙂

Tavsiye ediyoruz:

YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın

Bir Cevap Yaz

TunayCVS Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *